• Divadielko Šípková Ruženka s 5. C

• Žiaci 5.C si nacvičili krátku scénku z rozprávky Šípková Ruženka a predstavením potešili žiakov z prvého stupňa a predškolákov. Na hodinách techniky si k vystúpeniu sami vytvorili kulisy a rekvizity.

• Moduly - Tance do škôl

• Žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa aj tento rok v rámci telesnej a športovej výchovy zapojili do projektu MODULY 2023/2024 - Tance do škôl. Na hodinách sa venovali pohybovej príprave, tanečným krokom a to všetko pod vedením skúsenej lektorky z tanečnej školy House of Dance by Tomáš Surovec v Nitre. Výsledkom ich snaženia bola spoločná choreografia.

• Divadielko O troch prasiatkach

• Marec - mesiac knihy si žiaci 1. ročníka pripomenuli v popoludňajších hodinách v školskom klube veselým divadielkom „O troch prasiatkach“ , ktoré si zahrali v školskej knižnici.

• Florbalový turnaj - dievčatá

• Dievčatá našej školy sa v piatok 22.3. zúčastnili florbaloveho turnaja, kde sa umiestnili na 4. mieste. V zápasoch podávali výborne výkony. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej školy a gratulujeme.

Kapats Ioanna, Komárňanská Martina, Kudrnová Natália, Paulíková Nela, Raučinová Hana, Šabíková Cynthia, Šranková Sabína, Turbová Pavlína, Tvrdoňová Sofia, Vavríková Hana, Žáčiková Karina

• Obvodné kolo vo florbale - chlapci

• Dnes sa naši žiaci zúčastnili obvodného kola vo florbale. Umiestnili sa na veľmi peknom 2. Mieste. Naši žiaci prehrali vo finálovom zápase až po nájazdoch. Aj napriek tomu by som ich chcela pochváliť, boli jedeno z najmladších družstiev, ktoré bojovali do poslednej minúty. Veľká vďaka im patrí za reprezentáciu našej školy a gratulujeme k 2.miestu.
              Bednárik Michal, Kotúč Oliver, Lapšanský Alex Gregor, Pindják Lukas, Polák Ondrej, Sháněl Tobias, Šunderlík Andrej, Trenčanský Patrik

• Hra Space ship na mikropočítači Mikro:bit

• Žiaci Tobias Sháněl a Peter Veselka z VIII.B šikovne vytvorili hru, v ktorej sa hráč musí so svojou raketkou (červená čiarka dolu) uhýňať pomocou tlačidiel padajúcim meteoritom (padajúce čiarky smerom dole)

• Prednes v anglickom jazyku "STORY"

• Naša talentovaná žiačka,Hanka Raučinová z 8.B sa zúčastnila prednesu v anglickom jazyku "STORY". Svojim jedninečným spôsobom predniesla dielo s názvom Charlie and the chocolate factory od autora Roald Dahl. Bola skvelá!

• Basketbal 3x3 okresné kolo

• Žiaci našej školy nás dnes reprezentovali na okresnom kole v 3x3 basketbale. Zápasy boli veľmi vyrovnané, no chlapci svojou nesmiernou bojovnosťou získali krásne 2. miesto. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej školy a gratulujeme.

Damián a Dominik Prešinský, Adam Páleník a Marek Ondrejíčka

• Obvodné kolo v 3x3 basketbale

• Dnes sa chlapci našej školy zúčastnili obvodného kola v 3x3 basketbale. Umiestnili sa na peknom 2.mieste a postúpili na okresné kolo, ktoré sa bude konať v piatok na našej škole. Taktiež by sme chceli pochváliť dievčatá, ktoré sa včera zúčastnili okresného kola, na ktorom sa neumiestnili na popredných priečkach, ale za bojovnosť im patrí veľké uznanie. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu našej školy a chlapcom prajeme veľa šťastia na okresnom kole.
              Dievčatá : Tamarka Kundálová, Emka Majtnerová, Ninka Pavelová, Hanka Raučinová
              Chlapci: Dominik a Damián Prešinský, Marek Ondrejička, Adam Pálenik

• Naprogramovaná hra Kameň, papier, nožnice

• Na hodine informatiky žiaci so sprevádzaním učiteľa naprogramovali mikropočítače tak, aby náhodne po zatrasení zobrazovali buď kameň, papier alebo nožnice. Súťažili proti sebe. Aby dokázali si body počítať, naprogramovali mikropočítač tak, aby po stlačení tlačidla víťazovi prirátal bod a druhým tlačidlo si mohol žiak zobraziť dosiahnutý počet podov a porovnal so súperom.

• JARNÁ VYCHÁDZKA DO TRENČIANSKEHO KRAJA

• Zaslúžený relax počas jarných prázdnin si turisti z ôsmeho ročníka okorenili v stredu prechádzkou v peknom počasí pod dohľadom p.uč. Haringu. Keďže v okolí Trenčína si prázdninové chvíľky žiaci užívali už pred dvomi týždňami, tak turistické chodníčky v blízkosti mesta módy boli pre Nitranov voľné. Na trase z Trenčianskych Bohuslavíc do Haluzíc a späť sme nestretli žiadnych turistov. Haluzická tiesňava bola pripravená len pre nás a tak sme si ju náležite vychutnali. Vodopády v Haluziciach bzučali na plné obrátky, zrúcaninu románskeho kostolíka osvetľovali slnečné lúče. Napokon sme vyliezli na Hájnicu, rozhľadňu nad Haluzicami, a vychutnali sme si obhliadku na široké okolie. Škoda, že sme nemali so sebou špekáčiky, mohli sme si pri nej aj opekať. Cestou do Bohuslavíc na vlak sme sa kochali nielen pekným lesíkom ale aj výhľadmi na majestátny Beckov. Keďže sme boli veľmi rýchli, stihli sme okoštovať čerstvé bagety v Novom Meste nad Váhom a prestúpiť do autobusu, ktorý mieril do Beckova. Tam sme si pozreli ako sa mení pred očami pekný hradný areál na strmom vysokom brale. Návrat do Nitry bol expresný, vlaky nemali žiadne meškanie a tak sme už o šiestej vykračovali v ústrety našich nitrianskych príbytkov.