• Digital pre Nitru

• 03.12.2022 21:40
        • Nové počítače, tablety a softvér od JAGUAR LAND ROVER SLOVAKIA

JAGUAR LAND ROVER SLOVAKIA prostredníctvom NADÁCIE PONTIS vyhlásil v septembri 2022 parádnu výzvu pre nitrianske základné školy. Grantový program DIGITAL PRE NITRU z Nadačného fondu Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis slúžiaci na rozvoj digitálneho vzdelávania priniesol našej škole grant vo výške 10 000 € ! Tieto finančné prostriedky použila naša škola v posledných týždňoch na zakúpenie nových počítačov do jednej z počítačových miestností, komponentov do starších počítačov a notebookov, ktoré máme na škole i na kúpu tabletov, ktoré budú súčasťou novej matematickej učebne a na zaobstaranie plateného softvéru (KAHOOT, WORDWALL), ktorý sme využili na efektívnejšie osvojovanie vedomostí a zručností prostredníctvom edukačných kvízov na rôznych predmetoch (zatiaľ na matematike, informatike a technike).

Žiaci našej školy (5., 7. a 8. ročník) si v priebehu novembra a na začiatku decembra utvrdzovali svoje vedomosti na niektorých predmetoch (matematika, technika, informatika, fyzika) prostredníctvom novo zakúpených počítačov, tabletov či vlastných mobilných telefónov v edukačných hrách vyrobených pedagógmi cez zakúpený softvér (KAHOOT, WORDWALL). Žiaci siedmeho ročníka sa na hodinách techniky naučili vytvárať vlastné edukačné kvízy. Siedmakom sa zásluhou práce v skupinách (i jednotlivcom) už podarilo v KAHOOTE vytvoriť vlastné edukačné kvízy z rôznych predmetov (matematika, biológia, informatika, náboženstvo,...).

Desaťtisícový grant z Nadačného fondu Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis nám priniesol lepšiu a modernejšiu techniku, ktorú využijeme v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu na našej škole. Žiaci druhého stupňa ZŠ Beethovenova sa počas nasledujúcej jari môžu tešiť na novovytvorenú matematickú prechádzku v priestoroch našej školy a v jej areáli, ktorú zrealizujeme zásluhou nových tabletov. Grantový program DIGITAL PRE NITRU z Nadačného fondu Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis nám otvoril nové možnosti, ktoré sme už využili a budeme sa snažiť vo väčšej miere využiť v nasledujúcom období pre našich žiakov. ĎAKUJEME.