• Oddychovo-relaxačná zóna od Raiffeisen bank

• Na začiatku posledných dvojmesačných letných prázdnin sa podarilo našej škole v súťaži od Raiffeisen Bank získať v nitrianskom kraji najviac hlasov s projektom Oddychovo-relaxačná zóna na ZŠ Beethovenova. Zásluhu na našom víťazstve mali hlavne hlasy rodičov žiakov našej školy, niektorých zamestnancov školy a ich blízkych i známych, za čo aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme. Rovnako nám pomohli aj žiaci druhého stupňa, ktorí oslovovali ľudí v blízkom i širšom okolí. Tiež im zato patria naše slová vďaky a uznania. Pričinili sa o výbornú vec. Výhru 1000 € za nitriansky kraj v súťaži Narodeninový špeciál od Raiffeisen Bank sme obdržali vo februári tohto roku. Peniaze sme sa rozumným spôsobom snažili podeliť medzi niekoľko potrebných vecí. Žiaci 1.stupňa našej základnej školy získali možnosť tráviť prestávky i poobedňajšie vyučovanie v krajšom a lepšom prostredí. Na koberci i na nových stolíkoch môžu žiaci čítať vlastné i zapožičané knižky z knižných poličiek. Nálepka Človeče, nehnevaj sa na stole a šachovnica s figúrkami na ďalšom stolíku hneď v prvých dňoch niektorých žiakov podnietila k súťaživosti a k zábave. Rovnako tak aj ďalšie spoločenské hry, ktoré si skôr či neskôr s pani vychovávateľkami deti zahrajú. Kvetinky na stenách umožňujú zakresliť žiakom ako sa cítia. Zásluhou stavebnice a spájacích kociek si môžu žiaci cibriť vlastnú techniku. Oddych pre každého je možný nielen na koberci ale aj na rôznych taburetkách, hrubých podsedákoch či iných sedacích prvkoch. Tešíme sa, že sa naša škola mení k lepšiemu a veríme, že nové a pekné prostredie si naši žiaci budú môcť vychutnávať čo najdlhšie. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k dielu vlastnou rukou. Ďakujeme Raiffeisen bank, že neustále financuje verejnoprospešné aktivity a podstatným dielom nám finančne pomohla zlepšiť a skrášliť prostredie pre našich menších žiakov. Ďakujeme všetkým srdečným a dobrým ľuďom, viacerým ochotným a pomáhajúcim rodičom, žiakom a pani vychovávateľkám, obzvlášť pani vychovávateľke Radke Spáčovej, ktorí či už svojimi hlasmi v súťaži, prípadne inou pomocou prispeli dôležitým dielom do novej skladačky – Oddychovo-relaxačnej zóny na ZŠ Beethovenova.