• Tréneri v škole

• Hlavné ciele programu

Plnenie Programového vyhlásenia vlády 2020 v bode Šport a mládež a to skvalitnením obsahu hodín Telesnej a športovej výchovy.

Pilotným programom Tréneri v škole a následne jeho rozšíreným pôsobením ide o zachytenie záujmu o šport u detí v 1. a 2. ročníku ZŠ a taktiež o zvýšenie záujmu pedagógov o hodiny Telesnej a športovej výchovy na 1. stupni ZŠ. Do budúcna je cieľom aj zlepšenie účasti pedagógov so špecializáciou výučby Telesnej a športovej výchovy na 1. stupni ZŠ.

Dlhodobý cieľ programu

Cieľom je pozitívne vplývanie na súčasný stav zdravia u detí (za poslednú dekádu sa výskyt obezity u detí zdvojnásobil a v súčasnosti dosahuje u 10 - 12 ročných chlapcov 10 % a u 7 - 12 ročných dievčat 8,5 %, zdroj: Správa o stave mládeže 2018 MŠVVaŠ SR), a tým aj zníženie finančnej záťaže na ich zdravotnú starostlivosť. Vyššia ekonomická efektivita a prospešnosť zdravšej a odolnejšej mládeže pre spoločnosť.

Sekundárny cieľ projektu :

Pomoc pedagogičkám a pedagógom s organizáciou hodín Telesnej a športovej výchovy v 1. a 2. ročníkoch základných škôl. Zatraktívnením hodín Telesnej a športovej výchovy predpokladáme aj zlepšenie celkového prospechu žiakov. Zlepšená komunikácia a spolupráca prostredníctvom trénera medzi rodičmi a prípadnými športovými klubmi.

Spolupráca s fakultami zaoberajúcimi sa vzdelávaním odborníkov v športe, pri zmene akreditácie implementovať prvky z nášho programu do vzdelávania budúcich učiteľov na fakultách s pedagogickým zameraním.