• Prevencia drogových závislostí a iných sociálno - patologických javov

• V našej škole netolerujeme žiadne legálne a nelegálne návykové látky,

Prevencia drogových závislostí a iných sociálno - patologických javov je  jednou z hlavných výchovných priorít školy.

Zameriavame sa na podporu kvality života, zdravého životného štýlu, duševného zdravia a na ochranu vlastného zdravia.

Protidrogová prevencia  a prevencia nelátkových závislostí je súčasťou štátneho vzdelávacieho programu  v prierezových témach:

osobnostný a sociálny rozvoj

ochrana života a zdravia

Osobitnú pozornosť venujeme žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Neustále pozorujeme a odhaľujeme negatívne javy v správaní sa žiakov. Pritom bezodkladne informujeme zákonných zástupcov žiakov o výskyte problémového javu v správaní sa žiaka.

Koordinátori primárnej prevencie monitorujú, koordinujú a metodicky usmerňujú preventívnu protidrogovú výchovu na škole spolupracujú s vedením školy, školskou psychologičkou, školskou  špeciálnou pedagogičkou, triednymi učiteľmi, Políciou SR, Mestskou políciou v Nitre, s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre.

Partnerské organizácie: