• Výchova k ľudským právam

•                                                                                         VÝCHOVA K ĽUDSKÝM PRÁVAM

Je osvojenie si vedomostí, zručností a postojov, ktoré sú dôležité pre posilňovanie ľudskej dôstojnosti, informovanej a nezávislej participácie na vývoji demokratickej spoločnosti, v súlade s hodnotami, ako sú ľudské práva, rovnosť, pluralita a spravodlivosť.

Na našej škole sa snažíme zapájať deti a žiakov do aktivít v oblasti výchovy k ľudským právam formou zážitkov - organizovaním exkurzií, besied, výstav, návštev  kultúrnych a divadelných predstavení.

Poskytujeme žiakom informácie o inštitúciách a mimovládnych organizáciách pôsobiacich v oblasti ochrany ľudských práv na Slovensku i vo svete a o možnosti vykonávať dobrovoľnícku činnosť.

Aktivity súvisiace s výchovou k ľudským právam sú neoddeliteľnou súčasťou aktivít Žiackeho parlamentu.

Spolupracujeme aj s týmito organizáciami:

• SNSĽP – Slovenské národné stredisko pre ľudské práva
          • UNSS – Únia  nevidiacich a slabozrakých Slovenska