• OŽaZ na Šianci v Hlohovci

• Praktickú časť bývalého branného cvičenia, dnes Ochrana života a zdravia (OŽaZ), absolvovali žiaci 6.A spolu s časťou žiakov 9.B v Hlohovci. Ráno o siedmej sme sa zišli pri škole, od ktorej sme kráčali cez Čermáň na železničnú stanicu. Z nej sme o 8:07 vyrazili vlakom do Hlohovca. Cesta ubiehala veľmi rýchlo. V Hlohovci sme sa prešli cez mesto okolo hvezdárne po poli až na vyhliadku Šianec, z ktorej sú pekné zábery na západné Slovensko. Mraky nad Malými Karpatmi síce kazili výhľad, ale nie našu náladu. Jaslovské Bohunice, Trnavu i Piešťany bolo vidno. Niektorí žiaci sa pohojdali, iní si opiekli špekačky prípadne si posedeli v altánkoch a občerstvili sa. Následne sme sa rozdelili do troj a štvorčlenných družstiev a zasúťažili sme si v tímovej súťaži. Na vyhliadke sme si prostredníctvom máp okúsili, akú majú žiaci orientáciu v teréne. Jednotlivé skupiny ukázali výbornú spoluprácu, koordináciu a dobrý prehľad. Najlepšie boli trojčlenné dievčenské družstvo deviatačok Hanka, Laura a Nella a chlapčenské družstvo v zložení Tobias, Alex, Simon a Matúš. Získali 9 z 10 možných bodov, keď správne vedeli s pomocou mapy na vyhliadke ukázať odkiaľ kam sa tiahnu Malé Karpaty, dokázali správne ukázať kde sú Piešťany, Košice, Nitra a hlavné mesto Slovenska. Zo šiestakov sa najviac darilo tímu v zložení Jakub K., Lukáš R. a Adam H., ktorým úspešne sekundovali dievčatá Soňa a Lala s Lukášom H. S mapou by sa v prírode nestratili ale ani zvyšné skupiny. A ani my sme sa nestratili cestou späť zo Šianca, aj keď sme šli inou trasou. Okolo zámku, kam sa nedalo dostať kvôli konferencii, sme sa prešli do zámockej záhrady s peknými preliezkami. Chvíľu sme sa zahrali, občerstvili sa a oddýchli si. Pri ceste späť mestom sme sa najedli vo výbornej kebabárni a pizzerii. O pol druhej nám odchádzal z Hlohovca vlak. Bez problémov sme ho stihli a o polhodinku sme dorazili do Nitry. Onedlho odchádzala zo stanice dvadsaťštvorka, ktorou sme sa o pol tretej dostali ku škole. Po minuloročnej prechádzke zo Zobora do Dražoviec sme tento rok zažili v rámci OŽaZ peknú štreku v Hlohovci. Vyhliadka v Šianci bola čarovná a stála zato.

• 7.B a Kelti na Martinskom vrchu z Kalvárie

• Opäť úžasná prednáška aj s názornými ukážkami od historika Mateja Šišku, alias Slavobora Nitrianskeho. Žiaci aj učitelia sa dozvedeli o Keltoch, ktorí pôsobili na území našej Nitry, o rôznych tradíciách, spôsobe života, bojových zbraniach, ale aj o móde keltských dievčat, žien a bojovníkov, ktorú si dokonca mohli aj vyskúšať. Ako bonus sme sa mohli pozrieť do kaplnky na vrchu Kalvárie, ktorá pôvodne slúžila na obranu mesta pred Turkami. Na záver našej dejepisnej exkurzie sme navštívili Misijné múzeum. Prvé dojmy a zážitky žiakov aj nás učiteľov boli veľmi pozitívne, páčilo sa nám. Ďakujeme Matejovi Slavoborovi Nitrianskemu.

• Corgoň wrestling Nitra

• Cez víkend sa aj žiaci našej školy zúčastnili 41.ročníka Memoriálu Jozefa Svitača, ktorý patril k najúspešnejším trénerom Československa.

Úspešní žiaci našej školy boli :
              2. miesto - Jakub Lenčeš - 6.A
              3. ⁠miesto - Viktor Hanus - 9.A
              2. miesto - Matúš Múka - 6.A
              Chlapci aj dievčatá zápasili v kvalitnej konkurencii 280 pretekárov z 8 krajín a 23.odielov medzi ktorými si vybojovali veľmi pekné 6. miesto v oddieloch.