• Centrum športu

• VŠEOBECNÉ PODMIENKY PRE ÚČASŤ NA KURZE KORČUĽOVANIA ORGANIZOVANÉHO SZĽH V SPOLUPRÁCI S MESTOM – Nitra

Prihlásenie na kurz:

Na kurz korčuľovania sa žiaci prihlasujú u triednej pani učiteľky.  Prihlásením na kurz organizátor kurzu zodpovedá za výkon trénerskej činnosti zákonným zástupcom detí. Organizátor sa ďalej zaručuje,  že vo svojej práci sa bude riadiť veku primeraným výberom pohybových činností pre zvládnutie a osvojenie pohybových zručností potrebných

pre korčuľovanie v zmysle metodiky.

Podmienky účasti na kurze:

-  žiak  Základnej školy Beethovenova 11, Nitra

-  dobrý zdravotný stav účastníkov kurzu

-  primeraný odev prispôsobený aktivite na Zimnom štadióne ( termoprádlo,   oteplovačky, vysoké hrubé ponožky, rukavice na sneh/ľad ).

Bezpečnosť:

V záujme zachovania bezpečnosti je pre každého účastníka kurzu povinné používanie prilby (nie cyklistická),  zimných rukavíc a korčúľ.

V prípade potreby je možnosť bezplatného zapožičania korčúľ 25x (veľkosť 30-33, 34-36) a 25x hokejové prilby.

Deti sa budú riadiť pokynmi trénerov – ambasádorov športu počas celej doby trvania korčuliarskeho kurzu.

Zákonný zástupca dieťaťa prihlásením prehlasuje, že dieťa je zdravotne spôsobilé na vykonávanie športovej činnosti korčuľovania a netrpí žiadnymi ochoreniami, ktoré by mu mohli spôsobiť ťažkosti pri vykonávaní činností súvisiacich s kurzom.

Zákonný zástupca dieťaťa svojim podpisom potvrdzuje, že si je vedomý, že vzhľadom na športový charakter činnosti môže dôjsť k úrazu dieťaťa, prípadne inému náhodnému a neúmyselnému poškodeniu zdravia, a to aj pri zachovaní maximálneho odborného dohľadu inštruktorov a učiteľov. Zaväzuje sa, že si v prípade dodržania všetkých povinností týkajúcich sa odborného dozoru zo strany poskytovateľa nebude uplatňovať prípadné nároky zo zodpovednosti za škodu, najmä nároky z náhrad za bolestné, prípadne sťaženia spoločenského uplatnenia a iné.

Informácie ku korčuliarskemu kurzu v rámci projektu ,,Centrum športu“

Korčuliarsky kurz – týždenný kurz korčuľovania pod záštitou odborníkov  pre žiakov

I. stupňa, ktorý sa bude konať na ľadovej ploche zimného štadiónu v Nitre.

Časový rozpis dňa:

8.30 hod.:                           odchod zo školy (privátnym autobusom HK Nitra)

8.45 hod.:                           príprava (prezliekanie, rozcvička)

9.30 hod. – 10.30. hod.:     korčuľovanie na ľadovej ploche pod dozorom

odborníkov

11.00 hod.:                        odchod zo štadióna, následne návrat do školy

(privátnym autobusom HK Nitra)

Bezpečnostné opatrenia:

•    počas celého týždňa sú na ľadovej ploche iba žiaci jednej skupiny,

•    presun detí na zimný štadión je zabezpečený privátnym autobusom,

•    dezinfekcia priestorov  sa pravidelne  uskutočňuje.

V záujme zachovania bezpečnosti je pre každého účastníka kurzu povinné používanie prilby (nie cyklistická),  zimných rukavíc a korčúľ ( v  prípade potreby je možnosť zapožičania korčúľ a 25x hokejové prilby).

Informácie ohľadom presných termínov budú včas zverejnené.