• Korčuliarsky kurz II. A trieda

• V týchto dňoch sa uskutočnil pre deti II. A triedy korčuliarsky kurz. Deti sa naučili opäť niečo nové a zaujímavé. Všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli zorganizovať toto skvelé podujatie vyslovujeme veľké ĎAKUJEME!!!

• Vianočná atmosféra

• Prvé vdýchnutie mrazivého vzduchu, z neba padajú malé, snehové vločky, ktoré vytvoria dlhý,biely koberec, pokojná príroda a pohoda v každom z nás, tak to sú Vianoce.

Vianoce-čas, keď sa hluk, hnev a nepokoj premenia na lásku a ticho.

• II. B - Korčuliarsky kurz 2021

• Žiaci II. B triedy sa zúčastnili v dňoch 22. až 26. novembra 2021

NA KURZE KORČUĽOVANIA ORGANIZOVANÉHO SZĽH V SPOLUPRÁCI S MESTOM – Nitra

• Záložka do knihy spája školy

• Žiaci 1. - 5. ročníka sa zapojili do projektu "Záložka do knihy spája školy". Záložky, ktoré urobili si vymenili so žiakmi ZŠ v Banskej Bystrici.

• Hviezdoslavov Kubín

• V súťaži Hviezdoslavov Kubín našu školu v tomto školskom roku úspešne reprezentoval

žiak III. A triedy Leonard Bíró, ktorý z 1. miesta v krajskom kole súťaže v Nových Zámkoch

postúpil do celoslovenskej súťažnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy

27. 10. 2021 v Dolnom Kubíne prednesom prózy Dur-moľová symfónia z knihy Noha k nohe

od Viliama Klimáčka. Vo svojej kategórii sa umiestnil na najvyššej priečke - v skupine najlepších

recitátorov v zlatom pásme.

• Olympijské pohľadnice

• Slovenský olympijský a športový výbor zorganizoval v rámci Virtuálnej štafety PRIPRAVENÍ NA TOKIO výzvu OLYMPIJSKÉ POHĽADNICE,v ktorej mohli žiaci z celého Slovenska poslať odkaz,pozdrav či prianie slovenským športovcom.Po ukončení OH naši športovci vybrali 30 pohľadníc , ktoré boli ocenené .
              Do výzvy sa na celom Slovensku zapojilo množstvo detí, ktoré dovedna zaslali 30 tisíc pohľadníc.
              Aj žiaci našej školy sa zúčastnili tejto štafety a zaslali 100 ks olympijských pohľadníc s venovaním či pozdravom.
              Preto nás veľmi teší, že medzi tridsiatimi ohodnotenými pohľadnicami je aj pohľadnica našej NELKY VIRGOVEJ , žiačky IV.B triedy.Srdečne blahoželáme, Nelka!

• Jeseň na našej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jeseň na našej škole.

Z krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato farebnejšie a pestrejšie obdobie – jeseň. Je to taká predpríprava našej milovanej prírody na tuhú a chladnú zimu. Jeseň je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase. S príchodom tohto krásneho obdobia farieb sa mení celá príroda, mení sa všetko okolo nás. Znakom príchodu jesene je štebotavá pieseň lastovičiek, ktorú spievajú pred odletom do teplých krajín. Záhrady a príroda, o ktorú sme sa po celý rok usilovne starali nám vydá svoje bohatstvo. Jeseň nás vie príjemne prekvapiť.

• Halloween

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloween.

Žiaci 1. ročníka na hodine ANJ prišli v halloweenskych maskách a pripomenuli sme si sviatok strašidiel.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky deň jazykov.

Žiaci VIII.A a VIII.B triedy si na hodine nemeckého jazyka vyhotovili k Európskemu dňu jazykov netradičný vláčik, pozostávajúci z vlajok a jazykov Európy. Na projekte pracovali s nadšením a ich práce oživili priestory jazykovej učebne.

• Deň jablka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka.

Je krásne červené, okrúhle, chutné a šťavnaté. Kto by ho nemal rád? Vedeli ste, že jablko je aj symbolom vďaky učiteľom za všetko to, čo deti naučili? Učitelia sú takým pomysleným „stromom poznania,“ a preto je jablko ideálnym symbolom. Jablká majú aj svoj deň a to 21. október. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia.