• JARNÁ VYCHÁDZKA DO TRENČIANSKEHO KRAJA

• Zaslúžený relax počas jarných prázdnin si turisti z ôsmeho ročníka okorenili v stredu prechádzkou v peknom počasí pod dohľadom p.uč. Haringu. Keďže v okolí Trenčína si prázdninové chvíľky žiaci užívali už pred dvomi týždňami, tak turistické chodníčky v blízkosti mesta módy boli pre Nitranov voľné. Na trase z Trenčianskych Bohuslavíc do Haluzíc a späť sme nestretli žiadnych turistov. Haluzická tiesňava bola pripravená len pre nás a tak sme si ju náležite vychutnali. Vodopády v Haluziciach bzučali na plné obrátky, zrúcaninu románskeho kostolíka osvetľovali slnečné lúče. Napokon sme vyliezli na Hájnicu, rozhľadňu nad Haluzicami, a vychutnali sme si obhliadku na široké okolie. Škoda, že sme nemali so sebou špekáčiky, mohli sme si pri nej aj opekať. Cestou do Bohuslavíc na vlak sme sa kochali nielen pekným lesíkom ale aj výhľadmi na majestátny Beckov. Keďže sme boli veľmi rýchli, stihli sme okoštovať čerstvé bagety v Novom Meste nad Váhom a prestúpiť do autobusu, ktorý mieril do Beckova. Tam sme si pozreli ako sa mení pred očami pekný hradný areál na strmom vysokom brale. Návrat do Nitry bol expresný, vlaky nemali žiadne meškanie a tak sme už o šiestej vykračovali v ústrety našich nitrianskych príbytkov.

• Bájky v 6.B

•

Žiaci 6.B  sa na hodinách literatúry  zoznámili s bájkami. Čítali, kreslili a vytvorili veľmi pekné projekty.
              Rozdelili sa do skupín a pracovali so zadanými úlohami – čítanie s porozumením, kvíz, puzzle. Využili svoje vedomosti, tvorivosť aj výtvarný talent. Na záver formou dramatizácie predstavili bájky svojim spolužiakom.

• Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo

• Dňa 28.2. sa v KOS v Nitre uskutočnilo obvodné kolo 70. ročníka celoštátnej postupovej súťaže v detskom umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali  Oliver Knižat (2.C), Lucia Siráňová (3.A), Leonard Bíró (5.A) a Hana Raučinová (8.B). Do okresného kola postúpili Leonard Bíró a Hana Raučinová. Všetkým patrí veľká vďaka a srdečné gratulácie!

• Hlavolamiáda

• Dnes 28.2.2024 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili súťaže Hlavolamiáda. Potrápili trošku svoje hlavičky, precvičili si bystrosť a počítanie. V druhej kategórii sa podarilo žiačke Laure Piovarčiovej z 2.B triedy umiestniť na 3. mieste.Gratulujeme 🙂

• Výroba funkčného krokomeru na hodine informatiky

• Žiaci 8. ročníka si na hodine informatiky vyskúšali výrobu funkčného krokomeru. Sami dokázali naprogramovať mikropočítač, aby počítal kroky počas chôdze, zobrazil ich aktuálny počet na 1 sekundu na displej a po stlačení tlačidla (na mikropočítači) sa kroky vynulovali, aby mohli ich skúšať znova.

• Karneval v 5.C

• Fašiangové obdobie žiaci ukončili triednym karnevalom. Pripravili si pre spolužiakov divadlo, rôzne súťaže a hry. Zabavili sa, zatancovali a aj občerstvili.

• Ypsilon – slovina je hra

• Žiaci našej školy sa zúčastnili vedomostnej súťaže Ypsilon – slovina je hra. Za ich odvahu, chuť a vedomosti boli odmenení vynikajúcim výsledkom a diplomom. Gratulujeme!

• Rodostrom

• Žiaci 5.A a 5.C vytvorili na hodinách dejepisu nádherné „Rodostromy“ svojich rodín.

• Hviezdoslavov Kubín – 2. a 3. kategória

• 6.2.2024 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín – 2. a 3. kategória. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme. V obvodnom kole nás bude v 2. kategórii reprezentovať Leonard Bíró z 5.A a v 3.kategórii Hanka Raučinová z 8.B.

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 6.2. 2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo sútaže Hviezdoslavov Kubín.V I. kategórii sa umiestnili žiaci: Poézia 1. Lucia Siráňová (III. A) 2. Tamara Kubicová (IV. B) 3. Mia Rači (II. B)
              Próza1. Oliver Knižat (II. C) 2. Richard Martikán (III. A) 3. Diana Rodná (IV. A)